Když se urodí až moc zeleniny…


A přece byste nenechali nádherné plody, které jste tak dlouhou dobu opečovávali a věnovali jim tolik času, přijít nazmar! Naopak, mít doma vlastnoručně vypěstovanou zeleninu s procesem, který jste mohli samostatně ovlivňovat v celém průběhu jejího růstu, je skvělé. Získáte totiž zdravou součást jídelníčku bez zbytečné chemie, a navíc se z ní díky mnoha způsobům uskladnění můžete radovat po celý rok. Pojďme se tedy podívat na ty nejoblíbenější – třeba je při další zeleninové úrodě využijete i vy! Zavařovat můžete nejen ovoce! Věděli jste, že i ze zeleniny si můžete připravit mnoho druhů pokrmů ve skleničkách, které se vám při práci v kuchyni budou hodit?

Pěstování zeleniny

Ať už vsadíte na výrobu oblíbených čalamád, směsí pod maso, do omáček nebo se pustíte do výroby hlavně mezi dětmi oblíbeného domácího kečupu, chybu určitě neuděláte. A navíc, takovými dobrotami můžete při odchodu obdarovat i návštěvu. Za podomácku vyrobenou dobrotu vám totiž bude určitě vděčná. Pokud však zavařování není nic pro vás, existuje ještě jednodušší způsob uskladnění zeleniny – některé druhy totiž můžete vložit do mrazáku, kde si počkají na své další použití. A jestli se vám i toto zdá pořád zbytečně komplikované, zkuste plody jen uložit do přepravek na zeleninu, kde v dobrých podmínkách také po nějaký čas vydrží.

Sklizeň plodů ze stromu

Některou zeleninu, a hlavně bylinky můžete samozřejmě i usušit a využít jako ochucovadlo do polévek a jiných pochutin, díky kterému nejen budou vypadat mnohem lépe, ale také se pořádně rozvoní. No řekněte sami, stále nevíte, jak s přebytky zeleniny naložit? Určitě vám článek přinesl aspoň několik tipů, které čekají na to, až je využijete. A třeba se díky těmto tipům nejen rozšíří vaše zásoby ve sklepě, ale také získáte skvělé ingredience pro vytváření vynikajících domácích pokrmů, na nichž si všichni skvěle pochutnají!